Vybavení výjezdové jednotky

Výběr vybavení kterým disponuje naše jednotka

ZÁSAHOVÁ PŘILBA GALLET F1 SF

Model oblíbené přilby F1 se zlepšeným komfortem nošení.
 Vysoce odolná přilba provedená se zaměřením na ochranu zasahujících hasičů proti ohni, nárazu, propíchnutí,  dýmu a agresivním chemikáliím.
Určena pro ochranu při hašení požárů v budovách, tunelech a jiných prostorech, splňuje rostoucí požadavky  pro všechny městské a průmyslové zásahy.

Díky neporovnatelnému pohodlí, rychlo upínání pro masku a jiným adaptérům pro příslušenství, je výborným  ochranným prostředkem v kritických situacích, kdy přilba nesmí být zátěží pro nositele
 Se systémem zesílené absorbce nárazu a obličejovým štítem si udržuje svůj jedinečný styl a zůstává osvědčenou přilbou hasičů na celém světě.

SVÍTILNA PELI STEALTHLITE  2400

Víceúčelová výkonná svítilna. Svítilna má ATEX do výbušného prostředí a je vhodná pro hasiče.
certifikáty a atesty : Atex- II 2G Ex ib IIC T4, krytí IPX7

KUKLA DEVA NOMEX® COMFORT

Jednovrstvá ochranná kukla z nehořlavého materiálu s prodlouženou částí pro ochranu krku.

Obličejový otvor je navržený tak, aby byla kukla vhodná pro běžné typy používaných ochranných prostředků.

Kukla je vyrobena z pleteniny se sníženou hořlavostí, je dostatečně elastická pro použití univerzální velikosti.

Nehořlavý materiál ochrání jak před přímým žárem, tak i v zimě spolehlivě zahřeje.

ZÁSAHOVÝ KABÁT  ZAHAS IV

ZÁSAHOVÉ  KALHOTY ZAHAS IV

ZÁSAHOVÁ OBUV ROSENBAUER TORNADO

Boty Rosenbauer Tornado se hodí pro všechny hasičské zásahy.
Nabízí zvýšenou ochranu proti podvrtnutí kotníku a zvýšenému nebezpečí proti průniku ostrých předmětů.
Nabízí zároveň zvýšenou ochranu proti virům, bakteriím, tělním tekutinám a různým chemikáliím.
Jsou certifikovány dle EN 15090:2012 F2A HI3 CI AN SRC.

PRACOVNÍ STEJNOKROJ PSII

Oděv je určen pro zaměstnání na stanici jako staniční oblek.
Určen také pro drobné zásahy ve venkovním prostředí a technickou asistencí.
Vyroben dle nařízení vlády č. 21/2003 sb.: 3 kategorie splňuje požadavky EN 340, EN ISO 14116, EN 1149

PROTIPOŘEZOVÝ KOMPLET PROFESIONAL PLUTO

Základní model s dlouholetou tradicí vychází ze standardních požadavků a nároků na oděvy pro práci s ruční řetězovou pilou.
Nově upravený střih. Léty prověřený klasický materiál nyní nově s aplikací nejnovějších technologických poznatků.
Ochranná plocha A – třída odolnosti 1 – CE+FPA.

PRACOVNÍ POLOHOVACÍ PÁS ALPIN

Slouží k zajištění hasiče při práci ve výškách, např. při práci na nastavovacím žebříku, shazování sněhu ze střech, čištění komínu, při požáru sazí, aj.

Norma 358 CE 1380 Životnost 10 let.

RUKAVICE ROSENBAUER SAFE GRIP

Hřbet ruky a manžeta jsou zhotoveny z vysoce kvalitního Nomexu III. a vrstveného netkaného Kevlaru, pro lepší tepelnou odolnost a odolnost proti prořezu. Dlaň je zhotovena z dvojité tkaniny Nomex/Kevlar, potahované silikonem pro vynikající úchop, odolnost proti oděru a neklouzavost, jak na mokrém tak i na hladkém a suchém povrchu.

ZÁCHRANÁŘSKÉ RUKAVICE HOLÍK LESLEY PLUS

Rescue rukavice určené pro práci hasičů a záchranářů při zásazích technického charakteru.
Předností této rukavice je odolnost vůči mechanickým rizikům a flexibilita.
Bezprostřední ochranu ruky tvoří kevlarová® podšívka se skelným vláknem, která je extra odolná proti prořezu. Rukavice jsou testovány a certifikovány dle normy ČSN EN 420:2004+A1:2010; ČSN EN 388:2004.

KAPESNÍ RADIOSTANICE MOTOROLA GP340

Radiostanice umožňuje nastavit výkon (vysoký/nízký).

Uživatelé tak mohou
prodloužit životnost baterie až na 19 hodin na jedno nabití.

Radiostanice CP340 je konstruována podle přísné americké normy MIL spec
810F a překračuje požadavky normy IP54 pro ochranu před vlivy prostředí.

Tato řada přenosné radiostanice o hmotnosti 420g, rozměrech 137 x 57.5 x 37.5 mm. nabízí možnost 16 kanálů a je vyvinuta především pro hasiče a záchranáře.

KAPESNÍ SVÍTILNA ADALIT L-3000 ATEX

Svítilna do výbušného prostředí, dvě LED diody, se svítivostí vyšší než 200 lumenů, výdrž baterie až 8 hodin, tři různé intenzity světla, funkce osvětlení s velkým dosahem, tlačítkový spínač z měkkého materiálu, tělo z vysoce odolné termoplastické pryskyřice.